Scarblade, 20 april 2025.

Scarblade, Painted Scars @ Hell, Diest.

Twee bands vandaag in de Diestse Hell: het Belgische hard rock ensemble Painted Scars en Scarblade met bandleden uit Grienkenland en Zweden.

*Foto’s: Painted Scars*

Het was voor Painted Scars de tweede passage in Club Hell, deze keer met een nieuwe gitarist (Toon Delaruelle) in invallende drummer (Kjel De Raes). Dat de band keihard werkt aan hun songs en vaak repeteert wordt al na de eerste song duidelijk. Ze zetten geen babystapjes vooruit, maar lijken wel “zeven mijl laarzen” aangetrokken te hebben. Waar het de vorige keer wat onwennig was, staat in schril contrast met de zelfzekerheid die ze nu op het podium uitstralen. Een lust voor oog en oor!

*Foto’s: Scarblade*

Het Zweeds-Griekse Scarblade heeft de ketel gevonden om hun knappe mix van moderne metal, classic hard rock en seventies orgel samen te smelten tot een unieke sound. Gedurende een klein uur kregen we vooral nieuw werk voorgeschoteld, met als kers op de taart een nagelnieuw nummer ‘Blind’ om af te sluiten. Ik hoorde Erik al vragen aan de band om, als hun nieuwe album uitkomt met de daaraan vasthangende Europese tour, zeker een nieuwe stop te maken in Hell. Dat is alvast een show om naar uit te kijken. Een nieuwe parel ontdekt als het ware!

Tekst: L.E.

Foto’s: Peter Vangelder.