Tenebrae Aeternum, Sardonic @ Hell, Diest.
Tenebrae Aeternum bracht onlangs een nieuw album, ‘Profana Veritas’, uit en de band ging op hort om deze release te promoten.
*Foto’s: Sardonic*
Initieel zou Buryfication mee toeren, maar dat ging jammer genoeg niet door. In extremis werd het Duitse death metal gezelschap Sardonic aan boord gehaald, en zij openden de avond met een muur van geluid en dito stemgeluid. Leuke set, maar de band springt er niet uit. Zeker geen dertien in een dozijn, maar ik had wel het gevoel dat ik het allemaal al eens gehoord had.
*Foto’s: Tenebrae Aeternum*
Het Zwitserse Tenebrae Aeternum betrad bebloed en geverfd het Helse podium, om ons weg te blazen met een bijna perfecte afwisseling van snelheid en weemoedigheid. Muzikaal zeer genietbaar, maar deze band zou beter tot zijn recht komen in een goed gevulde zaal, wat nu niet het geval was. Er waren slechts 7 (zeven!) betalenden aanwezig. Hoe goed de band ook was, ik kreeg eerder het gevoel naar een repetitie te staan kijken, een goede repetitie weliswaar. Ik vrees dat dit de laatste keer was dat Hell nog zijn nek uitsteekt om de minder bekende pareltjes binnen te halen, wat een zeer jammere maar begrijpelijke keuze is.
Tekst: L.E.
Foto’s: Peter Vangelder.